Jakie wybrać lustro łazienkowe?

Jakie wybrać lustro łazienkowe?

lut 24
Jakie wybrać lustro łazienkowe?

Lustro do łazienki to bardzo ważny wybór do każdego domu. Nie jest sztuką kupienie lustra, które nie będzie pasowało lub po prostu będzie za duże i niepraktyczne – wówczas zamiast komfortu jego użytkowania pojawiają się same problemy i utrudnienia.

Lustro w łazience najczęściej montuje się nad umywalką. Warto zatem zadbać, aby było praktyczne i wygodne w użytkowaniu – to właśnie przy nim codziennie rano będziemy myć zęby, golić się czy nakładać makijaż. Ważne jest aby lustro zamontowane było na właściwej wysokości, abyśmy mogli się w nim cali przeglądnąć – czyli od klatki piersiowej do czubka głowy plus kilka/kilkanaście centymetrów. Dzięki takiemu zabiegowi codzienne czynności będą samą przyjemnością, a nie utrapieniem związanym z niemożliwością przeglądnięcia się w lustrze.

Ważne jest, aby łazienka po wyborze lustra nie straciła na swojej funkcjonalności. Bardzo dobrym rozwiązaniem podczas montażu lustra w łazience jest jego zaadaptowanie w szafce. Dzięki temu zyskamy nie tylko szafkę na kosmetyki i inne potrzebne przedmioty do codziennej pielęgnacji, ale także lustro, które jest tak potrzebne w łazience. Jest to jedno z najprostszych rozwiązań jakie się stosuje – szafka ukryta za lustrem. Coraz częściej pojawiają się bardziej innowacyjne projekty – zaadaptowanie szafki w taki sposób, aby lustro było wmontowane w szafkę. Wówczas lustro nie jest łamane i nie ma konieczności otwierania go, aby dostać się do ukrytych za nim przegródek.

Zamontowanie lustra standardowego jest najczęstszym zabiegiem, jakie się stosuje w łazience. Jednak dla wygody nie tylko pań, ale także coraz częściej panów możliwe jest zamontowanie lustra powiększającego. Ten typ lustra – najczęściej koła o średnicy 20 centymetrów – montuje się na specjalnym wysięgniku, który można regulować.

Montując lustro nie należy jednak zapominać o odpowiednim oświetleniu. Zwykłe sufitowe wówczas nie wystarcza i nie daje dobrego oświetlenia. Najlepiej jest zastosowanie punktowego oświetlenia montowanego przy lustrze lub nad nim. Dzięki temu twarz jest odpowiednio oświetlona i możliwe jest odpowiednie jego użytkowanie. Więcej na castorama.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *