Urządzenie małej łazienki to spore wyzwanie – pomieszczenie musi bowiem być w pełni funkcjonalne, a także dobrze się prezentować. Niewielki metraż jest wprawdzie ograniczeniem, jednak stosując sprawdzone wnętrzarskie triki, z łatwością zaaranżujesz łazienkę, która spełni twoje potrzeby i będzie wygodnym pomieszczeniem o niebanalnym charakterze.

W łazience trzeba pogodzić wiele interesów – musi się tu znaleźć strefa kąpielowa, miejsce na umywalkę i toaletę. Pośród tych wszystkich sprzętów należy też zmieścić pralkę oraz przechowywać kosmetyki i inne łazienkowe przybory.

Spójrz w górę

drewno w łazience olejowanie lakierowanie podłogi

autor jinkazamah zrodlo foter.com CC BY SA

Dostępna w pomieszczeniu powierzchnia to nie tylko metraż podłogi. Jeśli chcesz znaleźć miejsce na dodatkowe sprzęty i w ten sposób zmieścić wszystko czego potrzebujesz w nawet bardzo małej łazience, zagospodaruj również ściany. Wieszaki, półki czy szafki wiszące pozwolą ci skutecznie przechytrzyć brak miejsca, na klasyczne meble łazienkowe. Co więcej tego typu rozwiązanie będzie nie tylko funkcjonalne, ale też może ciekawie urozmaicić stylizację pomieszczenia.

Wielofunkcyjne meble

Meble, które pełnią jednocześnie kilka funkcji kojarzą się raczej źle – pierwsze skojarzenie z nimi związane to zazwyczaj nieestetyczne sprzęty rodem z PRL-u. Szczęśliwie nowoczesne wzornictwo łączy w sobie nie tylko użytkowość, ale też elegancki wygląd, dlatego wielofunkcyjne meble sprawdzą się doskonale w aranżacji łazienki.

Prostym przykładem będzie np. lustro ze schowkiem, w którym można przechowywać kosmetyki. Więcej wskazówek odnośnie wyboru lustra do małej łazienki znajdziesz na http://123budujemy.pl/wybrac-lustro-malej-lazienki/ Innym równie funkcjonalnym rozwiązaniem jest siedzisko łazienkowe wyposażone w schowek. Ponadto wybierając szafki łazienkowe warto postawić na meble, które są wyposażone np. w dodatkowe wieszaki. Można wykonać je także samemu – wystarczy od wewnętrznej strony fontu zamocować wieszak, na którym zawiesisz np. koszyki na drobne sprzęty łazienkowe. Podobne rozwiązanie można zastosować na drzwiach, gdzie znakomicie sprawdzą się np. wieszaki na ręczniki.