Lustro do łazienki to bardzo ważny wybór do każdego domu. Nie jest sztuką kupienie lustra, które nie będzie pasowało lub po prostu będzie za duże i niepraktyczne – wówczas zamiast komfortu jego użytkowania pojawiają się same problemy i utrudnienia.

Lustro w łazience najczęściej montuje się nad umywalką. Warto zatem zadbać, aby było praktyczne i wygodne w użytkowaniu – to właśnie przy nim codziennie rano będziemy myć zęby, golić się czy nakładać makijaż. Ważne jest aby lustro zamontowane było na właściwej wysokości, abyśmy mogli się w nim cali przeglądnąć – czyli od klatki piersiowej do czubka głowy plus kilka/kilkanaście centymetrów. Dzięki takiemu zabiegowi codzienne czynności będą samą przyjemnością, a nie utrapieniem związanym z niemożliwością przeglądnięcia się w lustrze.

Ważne jest, aby łazienka po wyborze lustra nie straciła na swojej funkcjonalności. Bardzo dobrym rozwiązaniem podczas montażu lustra w łazience jest jego zaadaptowanie w szafce. Dzięki temu zyskamy nie tylko szafkę na kosmetyki i inne potrzebne przedmioty do codziennej pielęgnacji, ale także lustro, które jest tak potrzebne w łazience. Jest to jedno z najprostszych rozwiązań jakie się stosuje – szafka ukryta za lustrem. Coraz częściej pojawiają się bardziej innowacyjne projekty – zaadaptowanie szafki w taki sposób, aby lustro było wmontowane w szafkę. Wówczas lustro nie jest łamane i nie ma konieczności otwierania go, aby dostać się do ukrytych za nim przegródek.

Zamontowanie lustra standardowego jest najczęstszym zabiegiem, jakie się stosuje w łazience. Jednak dla wygody nie tylko pań, ale także coraz częściej panów możliwe jest zamontowanie lustra powiększającego. Ten typ lustra – najczęściej koła o średnicy 20 centymetrów – montuje się na specjalnym wysięgniku, który można regulować.

Montując lustro nie należy jednak zapominać o odpowiednim oświetleniu. Zwykłe sufitowe wówczas nie wystarcza i nie daje dobrego oświetlenia. Najlepiej jest zastosowanie punktowego oświetlenia montowanego przy lustrze lub nad nim. Dzięki temu twarz jest odpowiednio oświetlona i możliwe jest odpowiednie jego użytkowanie. Więcej na castorama.pl.