wannaLustrzana tafla to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Umożliwia nam precyzyjne wykonywanie codziennych czynności higienicznych oraz kontrolowanie naszego wyglądu. Ponadto wnosi również do pomieszczenia nieco estetyki. Co jednak lepiej sprawdzi się w naszej łazience – lustro czy szafka lustrzana?

Samodzielne lustro znajduje zastosowanie w wielu pomieszczeniach naszego domu – również w łazience. Aby jednak móc umieścić je w tym pomieszczeniu, potrzebujemy na to wystarczająco dużo przestrzeni. Łazienki są bowiem często wnętrzami o ograniczonym metrażu – konieczność umieszczenia w nich urządzeń sanitarnych i niezbędnych mebli sprawia, że o właściwe miejsce dla odpowiednio dużego lustra może być trudno. Nie ulega jednak wątpliwości, że samodzielne zwierciadło oprawione w elegancką ramę może stanowić podstawowy element dekoracyjny łazienki i decydować o jego wizerunku. Możemy także wyposażyć je w wiszącą poniżej półkę, na której przechowamy kosmetyki, bądź efektowne podświetlenie. Dzięki temu przestrzeń zajmowaną przez lustro będzie można wykorzystać jeszcze lepiej.

Jakie natomiast korzyści płyną z zastosowania szafki z lustrzanymi drzwiczkami? Przede wszystkim zyskujemy produkt łączący w sobie zalety praktycznego mebla i zwierciadła. Za drzwiczkami wykończonymi lustrzaną taflą z łatwością przechowamy podstawowe akcesoria kosmetyczne, a gdy będą zamknięte z powodzeniem poradzimy sobie z goleniem czy wykonaniem makijażu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, sprawdzi się ono nawet w małym pomieszczeniu i nie wymaga rezygnowania z posiadania lustra na korzyść mebla i na odwrót. Jeżeli jednak jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami szafek lustrzanych, możemy śmiało umieścić je także w przestronnym wnętrzu – tutaj sprawdzi jeden z większych modeli. Lustra pełniące w tym przypadku rolę frontów pozbawione są jednak ram, a więc największego atutu samodzielnych zwierciadeł.