Wiele osób stoi przed problemem odpowiedniej aranżacji łazienki o niewielkich rozmiarach. Niezależnie od tego, jaki efekt końcowy chcesz osiągnąć, w trakcie przeprowadzania prac mających na celu zmianę wystroju małej łazienki, musisz znać podstawowe zasady, które umożliwią stworzenie miejsca przyjaznego w trakcie codziennego użytkowania. Jakie to zasady?

Niewielki metraż nie musi oznaczać udręki odczuwanej każdego poranka i wieczoru. Nawet mikroskopijną przestrzeń można zaaranżować w sposób, który pozwoli na komfortowe korzystanie z pomieszczenia. Najważniejsze w tym wypadku będzie umiejętne połączenie funkcjonalności z jednoczesną próbą uzyskania optycznie większego wnętrza.

Funkcjonalność

W łazience o niewielkich czy wręcz mikroskopijnych wymiarach ważna jest przede wszystkim funkcjonalność, która sprawi, że będziesz czuć się dobrze w trakcie jej użytkowania. Odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia sprawi, że będziesz czuć się swobodnie nawet w łazience o niewielkich rozmiarach (ciekawą poradę odnajdziesz również tu).

Kabina prysznicowa będzie w tym wypadku rozwiązaniem lepszym niż obszerna wanna, przestrzeń pod umywalką możesz natomiast zabudować, tworząc w ten sposób miejsce na kosmetyki lub inne środki. Wbudowane w ścianę lustro skrywające szafkę również sprawdzi się doskonale.łazienka_2284369

Przestrzeń to jednak nie wszystko, choć wygoda korzystania z łazienki jest oczywiście ważna. Profesjonalni projektanci wnętrz znają jednak rozwiązania, które są pomocne w uzyskaniu wrażenia większej przestronności wnętrza. Ich prace możesz znaleźć między innymi pod tym adresem, gdzie sprawdzisz, jak może wyglądać aranżacja małej łazienki.

Optyczne powiększenie wnętrza

Najprostszym z takich tricków jest pomalowanie ścian małej łazienki na jasny, najlepiej biały kolor, który rozjaśni optycznie wnętrze. Jeśli dodasz do tego odpowiednio zamontowane lustra, uzyskasz wrażenie przebywania w znacznie większym miejscu niż wynikałoby to z faktycznej powierzchni wyrażonej w metrach kwadratowych.

Aranżacja małej łazienki nie jest skomplikowana, a samodzielne wykonanie projektu i zamierzonych prac będzie na pewno powodem do dumy.