Łazienka kojarzy nam się często z pomieszczeniem zimnym i mokrym. Wrażenie to potęgują zwłaszcza pomieszczenia wyłożone glazurą. Tymczasem jest sposób na to, jak ocieplić to wnętrze i nadać mu tez atrakcyjny wygląd.

O czym mowa?

Rozwiązanie jest proste i większość z nas korzysta z niego na co dzień. Tekstylia. Materiały pod rożną postacią, które w łazience są przecież niezastąpione. Wielu z nas korzysta jedynie z ręczników, które przecież są nieodzownym i niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Ale łazienkowe tekstylia to nie tylko praktyczne ręczniki.

Tekstylia do łazienki

Najpopularniejszym wykorzystaniem tkanin w łazience, poza wspomnianymi już ręcznikami, są dywaniki łazienkowe. Możemy zakupić pojedynczy większy dywanik lub zaopatrzyć się w cały komplet, w którego skład wchodzą dodatkowo dywanik pod sedes oraz pokrowiec na deskę WC. W związku z panującą modą na wiszące muszle klozetowe znajdziemy komplety z dywanikami przystosowanymi również pod tego typu urządzenia. Dodatkową zaletą takich dywaników jest ich antypoślizgowa spodnia strona, dzięki czemu umożliwiają one bezpieczne korzystanie z łazienki. Wiele produktów tego typu przystosowanych jest również do ogrzewania podłogowego.

Poza wymienionymi zaletami, warto zwrócić uwagę na fakt, że za sprawą kompletu takich dywaników, jesteśmy w stanie odmienić naszą łazienkę wizualnie. Będzie się o ona ładnie prezentowała, a dodatkowo zacznie sprawiać wrażenie przytulniejszej i cieplejszej.

Do wyboru mamy dywaniki wykonane z różnych tkanin, w rożnych kolorach, wzorach i o odmiennych kształtach. Możemy więc zdecydować się na te grubsze, miękkie i ciepłe, albo na cienkie dywaniki przypominające raczej maty.

 zaslona prysznicowa i wannowa

Inne łazienkowe tekstylia

Pamiętajmy również, że wygląd naszej łazienki może ulec zmianie, gdy zdecydujemy się na zakup zasłony prysznicowej. Możemy zamontować ja również w wannie, a jej zwykle wodoodporna powierzchnia czyni z niej również przydatny i bardzo praktyczny element wyposażenia wnętrza.

Pamiętajmy, że wygląd i charakter naszej łazienki odmienimy w łatwy oraz szybki sposób, gdy uzupełnimy ją o tekstylia, takie jak ręczniki, dywaniki czy zasłona prysznicowa. Nie zapominajmy jednak o dopasowaniu ich do siebie pod względem stylistyczny, wtedy bez wątpienia osiągniemy aranżacyjny sukces.

Photo credit: urbaneapts / Foter /  (CC BY-SA 2.0)