Higiena to twarde i jasne zasady – ma być czysto, porządnie i bez bakterii. Ten iście dryl wojskowy nie musi oznaczać sterylnie czystego domu, wypolerowanych okien czy błyszczącego codziennie zlewu. Powiedzmy sobie szczerze: nie zawsze się to udaje. Higiena jednak to także codzienne dbanie o własne zdrowie. A pomagają w tym najprostsze rzeczy…

 

1)      Papierowe ręczniki

Prosta rzecz a wiele ma zastosowań. Coraz częściej ów papierowe zamienniki zwykłych ręczników sprawdzają się w domach, w których często pojawiają się goście. Ale nie tylko. Ich zastosowanie jest szerokie, poza łazienką sprawdzają się przede wszystkim, kiedy chcemy zetrzeć jakąś plamę, a nie mamy przeznaczonej do tego specjalnej szmatki (np. plama atramentu). Papierowy ręcznik jest w takim momencie idealny.

Wracając jednak do łazienki, jeśli chcemy korzystać z papierowych ręczników w tym pomieszczeniu powinniśmy zamontować specjalny pojemnik, najlepiej blisko umywalki, żeby dostęp do niego był jak najbardziej korzystny (np. dla dzieci).

 

2)      Suszarki do rąk

Świetnym pomysłem są – coraz bardziej popularne – suszarki do rąk. Tak, kiedy o nich pomyślimy przed oczami widzimy jakiejś miejsce publiczne, w którym najczęściej występują tego rodzaju urządzenia. Jednakże są już obecne w prywatnych domach. Dzięki coraz większemu zainteresowaniu coraz większy jest wybór – od najprostszych, najtańszych suszarek, po droższe i bardziej zaawansowane. Twoje dzieci pokochają taki sposób „wycierania” rąk. Dla nich to kolejny sposób do zabawy, ale jakże higienicznej!

 

3)      Mydło w płynie

Dawniej niezbędnikiem w łazience było mydło. Częściej jednak wyglądało ono dość niedbale. Przykładowo, jeśli znajdowało się blisko krawędzi umywalki narażone było na styczność z bakteriami. Na szczęście od pewnego czasu dostępne jest mydło lepszej generacji, bo w płynie. Jeśli ważny jest dla ciebie design i estetyka możesz zakupić pięknie wyglądający dozownik mydła, oferta jest szeroka, dostosowana do różnego typu łazienek. Łatwość obsługi i wygoda – to zalety, które powodują, że pojemniki na mydło cieszą się coraz większą popularnością.

Te trzy podstawowe „higieniczne niezbędniki” to absolutne minimum, żeby zachować nasz dom z dala od bakterii i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Szczególnie jest to ważne w odniesieniu do naszych pociech, one już od najmłodszych lat powinny wiedzieć, że higiena to taka sama podstawa jak oddychanie, jedzenie czy sen.