Łazienka to miejsce, w którym możesz się odprężyć i zrelaksować. Aby poczuć się w niej komfortowo powinieneś zadbać o jej wystrój,a od czasu do czasu odświeżyć jej wygląd poprzez mały remont. Z naszymi wskazówkami przeprowadzisz go szybko i niedrogo. Kilkoma prostymi zabiegami całkowicie odmienisz charakter wnętrza i otrzymasz oczekiwany efekt.

Najprostszym rozwiązaniem, które pomoże Ci odmienić Twoja łazienkę będzie wprowadzenie lub wymiana dodatków takich jak wieszaki na ręczniki, dywaniki, przybory do mycia czy kwiaty. Dobrym pomysłem jest też nowe lustro – odpowiednio dobrane pozwoli Ci optycznie powiększyć wnętrze. A może warto pomyśleć o nowym źródle światła? Kilka różnych źródeł oświetlenia oraz różne kąty padania światła mogą dać świetny efekt.

Jeśli chcesz zmienić kolorystykę wnętrza możesz przemalować ściany nadając im świeży kolor. Ciekawym rozwiązaniem są też gotowe szablony, za pomocą których ozdobisz ściany rożnymi wzorami. W przypadku gdy kafelki zajmują cała lub większość powierzchni wystarczy, że pomalujesz ją specjalnymi farbami przeznaczonymi do glazury. Na rynku dostępne są także naklejki na płytki występujące w różnych wzorach i kolorach – są one wodoodporne i wytrzymałe na wysokie temperatury. Śmiało możesz zastosować je w swojej łazience.

A może chcesz zmienić wygląd swojej wanny? Metoda „wanna w wannie” pozwoli Ci odmienić ją bez konieczności rozbijania kafelków i uszkadzania łazienki. Wystarczy, że w swojej starej, żeliwnej wannie umieścisz specjalny akrylowy wkład. Zajmie Ci to niewiele czasu, a efekt będzie zdumiewający.

Kafelki, co prawda potrafią przetrwać lata, jednak często pomimo ich nieskazitelnego stanu potrafią wyglądać na zaniedbane. Dzieje się tak najczęściej z powodu szarzenia fug. Problem ten rozwiąże specjalny renowator, pomoże Ci on przywrócić fugom ładny kolor. Dostępny jest w różnych kolorach, wybierając inny niż dotychczas odcień możesz zmieni charakter wnętrza. Po zabiegu fugi warto zabezpieczyć specjalnym impregnatem, który ochroni je przed brudem i osadami kurzu.