Drewno, stare meble, nietypowe rozwiązania instalacyjne – to tylko kilka interesujących pomysłów, które możemy zastosować w aranżacji swojej łazienki. Łamiąc utarte wnętrzarskie schematy sprawimy, że nasza łazienka stanie się wnętrzem o niepowtarzalnym charakterze, a także wyjątkowych walorach dekoracyjnych.

Eksperymenty z wystrojem wnętrz bywają ryzykowne, jednak to także doskonała okazja do urozmaicenia stylizacji pomieszczeń. Łazienka jest szczególnie wdzięcznym polem do popisu – w jej wystroju bowiem królują tradycyjne rozwiązania w postaci płytek ściennych i podłogowych oraz zabudowanych kabin prysznicowych. Oto kilka sposobów na przełamanie tych wnętrzarskich schematów.

hotel-890218_1280

Prysznic na suficie

A właściwie deszczownica. Zabudowana deszczownica podtynkowa umieszczona na suficie to nie tylko nowoczesne i eleganckie rozwiązanie. To również skuteczny sposób na zapewnienie sobie wygody podczas kąpieli. Stając bezpośrednio pod deszczownicą będziemy mogli dokładnie na siebie nakierować strumień wody. Ponadto w ten sposób zapewnimy sobie większą swobodę ruchów ponieważ deszczownica nie będzie ograniczała miejsca na ścianach. Natomiast, jeśli chcemy sprawić, aby kabina była praktyczniejsza, w artykule http://www.poradnik-kobiety.pl/funkcjonalna-i-modna-kabina-prysznicowa-jak-ja-wykonczyc/ znajdziemy więcej wskazówek, dotyczących wykończenia kabiny prysznicowej, dzięki czemu będzie ona wygodniejsza w użytkowaniu.

Stare meble

bathroom-670257_1280 (1)

Bardzo popularnym trendem w aranżacji łazienek jest stosowanie umywalek nablatowych. Tradycyjnie umieszcza się je na specjalnie do tego przygotowanych meblach łazienkowych, ale niezwykle ciekawą alternatywą dla takiego rozwiązania jest przystosowanie starej szafki z szufladami. Aby to zrobić należy wyciąć w blacie komody otwór na umywalkę oraz w szufladach otwory na elementy instalacyjne.

Drewno

Okładziny z naturalnego drewna prezentują się znakomicie w każdym pomieszczeniu, jednak w łazienkach wciąż są stosowane ostrożnie.