Myślałeś, że deski sedesowe wykonywane są tylko z plastiku? Nawet nie wiesz, jak bardzo się myliłeś! Deski sedesowe produkowane są z wielu różnych materiałów, w związku z czym różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i ceną czy łatwością w utrzymaniu czystości.

Deski z polipropylenu i plastików miękkich

Plastik miękki niestety nie należy do materiałów zbyt wytrzymałych. Deski tego typu łatwo się rysują, a niekiedy mogą też pojawić się poluzowania na mocowaniach. Atutem tego rozwiązania jest jego niska cena oraz ogromny wybór wzorów i kolorów.

Deski z plastików twardych

Ten rodzaj desek sedesowych wyróżnia się większą trwałością. Ponadto są higieniczne, łatwe w czyszczeniu i zazwyczaj mają lepsze, stabilne mocowania. Deski z plastików twardych również dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Dodatkowo niektóre modele mogą być powlekane specjalną substancją zapobiegającą rozwojowi bakterii.

Deski drewniane

Drewno naturalne jest wytrzymałym, a jednocześnie elegancko prezentującym się materiałem. Drewniane deski sedesowe nadają ciekawy i unikalny wygląd łazience, jednak są one nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości niż plastikowe.

Deski z MDF i drewna prasowanego

Ten typ desek sedesowych może być dobrym zamiennikiem dla modeli drewnianych. Deski z MDF i drewna prasowanego charakteryzują się wysoką trwałością. Występują w wielu różnych wzorach, a niektóre doskonale imitują naturalne drewno.

Deski z żywicy poliestrowej

Deski sedesowe z żywicy poliestrowej mają coraz większe grono zwolenników. Wyróżnia je możliwość wtapiania w nie niewielkich przedmiotów, które mogą diametralnie odmienić wygląd deski, nie wpływając jednocześnie na jej wytrzymałość.

Deski ze stali nierdzewnej

Eleganckie, nowoczesne i bardzo higieniczne. Takie właśnie są deski sedesowe ze stali nierdzewnej, które jednak jak na razie montuje się w łazienkach ekskluzywnych hoteli czy restauracji. Minusem tego rozwiązania jest wysoka cena, niemniej te deski są uznawane za niemal niezniszczalne.