Funkcjonalna i atrakcyjnie urządzona łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Jednak nawet najefektowniej zestawione płytki, urządzenia sanitarne i elementy armatury nie będą robiły należytego wrażenia, jeśli w pomieszczeniu będzie panował bałagan. Skuteczną receptą na utrzymanie porządku w pomieszczeniu, jest wygospodarowanie odpowiedniej powierzchni do przechowywania.

W łazience gromadzimy różnego rodzaju przybory kąpielowe, kosmetyki, środki czyszczące, a często również tekstylia np. ręczniki czy ściereczki. Gdyby wszystkie te rzeczy znajdowały się na widoku, w pomieszczeniu panowałby ogromny chaos i nieporządek. Na szczęście umiejętnie organizując przestrzeń, wszystkie przybory możemy przechowywać w uporządkowany sposób.

Organizacja szafek

Nawet w najbardziej pojemnych szafkach możemy nie wykorzystać efektywnie przestrzeni, jeśli bezładnie poupychamy do nich rzeczy. Dobrym rozwiązaniem na wykorzystanie każdego skrawka dostępnego miejsca, jest wyposażenie szafek w kosze oraz różnego rodzaju zasobniki. Możemy w nich przechowywać drobne akcesoria, w przypadku których najłatwiej o nieporządek. Z kolei jeśli chodzi o szuflady znakomicie sprawdzają się wkłady z przegródkami. Dzięki temu można np. podzielić i osobno przechowywać poszczególne kosmetyki. Takie rozwiązanie z pewnością docenią panie, które w swoich zbiorach posiadają wiele przyborów do makijażu. Dużo cennych informacji na temat mebli łazienkowych można znaleźć w http://artschool.pl/meble-w-lazience-jak-polaczyc-estetyke-i-funkcjonalnosc/

Otwarte półki

W organizacji łazienki często unika się otwartych półek. A to przez wzgląd na zróżnicowane przedmioty, jakie przechowujemy w łazience – wyeksponowane na półkach różnokolorowe butelki z płynami czy proszkami mogłyby powodować wrażenie nieporządku. Dlatego zanim zagospodarujemy półki, należy zastanowić się co na nich ustawimy. W przypadku wspomnianych już płynów i środków czyszczących – zamiast fabrycznych butelek producentów, preparaty te możemy przelać do ozdobnych butli i ustawić na półkach. Wystarczy jedynie np. samodzielnie dorobić etykiety z podpisami.

Na półkach niezwykle atrakcyjnie będą również prezentować się różnego rodzaju kosze np. druciane lub z trawy morskiej. Można w nich umieścić np. rolki papieru toaletowego czy inne przybory.