Planujesz remont małej łazienki i choć podoba Ci się wiele aranżacji nie wiesz, czy te będą pasowały do wnętrza? Jakie kafle wybrać? Jaką ceramikę sanitarna zastosować? Czy meble będą pasowały do całości? W naszym poradniku dowiesz się, jakie kolory warto zastosować w małej łazience, tak by nie zmniejszyć jej optycznie. Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

Biel

Biel na ścianach jest stosowana od dawna. Może dlatego przez niektórych jest uważana na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Dla przeciwników biel jest za „nudna” i przewidywalna, więc wystrzegają się jej w swoich aranżacjach. Ten kolor będzie idealny do małej łazienki. Dlaczego? Jasna kolorystyka optycznie powiększa przestrzeń, ponieważ światło odbija się od ścian. Pomieszczenie w bieli będzie także bardzo nowoczesne. Warto wykorzystać meble z połyskującymi frontami w tej samej tonacji. Jeśli nie masz pomysłu na zastosowanie bieli ze strony domifikacji możesz zaczerpnąć inspirację. Zobacz atrakcyjne aranżacje.

Beż i krem

Kolory uznawane są na neutralne, dlatego tak często wybieramy je do różnych pomieszczeń. Poza tym beż lub krem wprowadzi kojący i spokojny klimat do wnętrza. Takie zestawienie będzie bardzo uniwersalne, dlatego nie będziesz musiał zmieniać aranżacji za kilka sezonów. Taką kolorystykę możesz ożywić dodatkami w bardziej kontrastowych kolorach, jak zieleń czy oranż. Beż połączona z drewnopodobnymi elementami da także wspaniały efekt. Więcej w tym temacie znajdziesz w tym artykule. Dodatkowo możesz szukać aranżacji wnętrz łazienek na Facebooku.

Szarość i błękit

Oba kolory idealnie wpisują się w styl marynistyczny, który świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, a szczególnie w łazience. Kolory – niezbyt ciemne nie będą optycznie zmniejszały wnętrza. Szarość będzie ładnie uwydatniona przez błękit lub ciemniejszy niebieski. Warto zdecydować się także na jasną ceramikę sanitarną. Zastosowanie jednobarwnej glazury na przykład w szarości i wykorzystanie turkusowych dekorów czy listw ozdobnych. Będzie bardzo gustownie.