Łazienka coraz częściej pełni znaczącą rolę w naszych domach i mieszkaniach. Nie jest już, jak dawniej, pomieszczeniem typowo funkcjonalnym, ale służy jako miejsce relaksu. Dlatego istotne jest, aby to wnętrze było odpowiednio zaaranżowane.

Jakie meble łazienkowe?

Jednym z ważniejszych aspektów jest dobór mebli łazienkowych. Wiele zależy od tego, czy mamy do wykorzystania małe, czy duże pomieszczenie. Zwłaszcza w przypadku tego pierwszego skompletowanie odpowiednich mebli bywa dużym problemem. Dobrze, jeżeli szafki pełnią kilka funkcji – są zarówno miejscem przechowywania np. ręczników, jak i można na nich coś postawić – np. koszyczek z kosmetykami, czy szczoteczki do zębów. Na podobnej zasadzie można wpasować w meble pralkę – wybieramy większą szafkę, w której się mieści urządzenie i tym samym mamy dwa w jednym przy oszczędności miejsca, co w małych łazienkach jest bardzo ważne.

Jaki materiał?

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą powinniśmy jednak zwrócić uwagę przy wyborze mebli łazienkowych, jest materiał, z którego zostały wykonane. Musimy pamiętać, że jest to specyficzne pomieszczenie, w którym często panuje wilgoć, unosi się para wodna osiadająca na meblach. To w sposób zdecydowany wpływa na ich wytrzymałość oraz ogólny wygląd.

pexels-photo-105934

Wiele osób uważa, że meble drewniane są kiepskim wyborem w przypadku łazienek. Specjaliści podkreślają jednak, że dobrze zabezpieczone meble drewniane są w stanie przetrwać w łazience nawet kilkadziesiąt lat. Ponadto warto zauważyć, że drewno, jak żaden inny materiał idealnie komponuje się niemal z każdym wnętrzem i każdym rodzajem płytek, czy armatury, a nawet ze szkłem. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji do urządzania łazienkowych wnętrz to zajrzyj tu: http://starepianino.blogspot.com/2017/01/meble-azienkowe-do-maego-poieszczenia.html

Drewno – dobra inwestycja

Trzeba również pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na ciepłym wnętrzu, to nic nie przyniesie nam takiego efektu, jak drewno właśnie. Mnogość wzorów w różnych odcieniach sprawia natomiast, że meble łazienkowe będą dopasowane do naszego indywidualnego stylu i wymagań, które im stawiamy. To ważne, aby we własnej łazience, w której jakby na to nie patrzeć spędzamy mnóstwo czasu, czuć się komfortowo i przyjemnie.