Łazienka to  zazwyczaj wilgotne pomieszczenie, gdzie zarówno ściany, jak i podłoga często narażone są na kontakt z wodą. Z tego właśnie powodu tradycyjnym materiałem wykończeniowym, jakim pokrywamy te powierzchnie, są płytki ceramiczne. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Wnętrzarska moda ma nam do zaoferowania również inne szalenie atrakcyjne i praktyczne pomysły.

Aranżacja łazienki to jedno z ważniejszych przedsięwzięć na etapie wykańczania mieszkania. Wszak pomieszczenie to, raz urządzone, służy nam zazwyczaj w niezmiennej formie przez wiele lat. Dlatego właśnie warto wyjść poza utarte rozwiązania stylizacyjne i urządzić swoją łazienkę w niesztampowy sposób. Oto kilka propozycji, które mogą zainspirować do ciekawych eksperymentów wnętrzarskich.

Tapety

Nowoczesne tapety wykonane z tworzyw sztucznych są coraz częściej wykorzystywane w aranżacji takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia. Ich powierzchnia jest nie tylko odporna na działanie wilgoci, ale także na ścieranie. Taki materiał wykończeniowy pozwoli nam osiągnąć niepowtarzalne efekty dekoracyjne – tapety są bowiem dostępne w wielu różnych odsłonach kolorystycznych i przedstawiają najróżniejsze wzory. Szczególnie efektownie będą prezentować się fototapety, pokrywające np. całą powierzchnię ściany.

Beton dekoracyjny

Płyty wykonane z batonu dekoracyjnego, nazywanego też architektonicznym, to niezwykle ciekawy trend w aranżacji wnętrz. Materiał ten wystepuje także w formie zaprawy, którą samodzielnie możemy nałożyć na wykańczane podłoże. Taki element dekoracyjny będzie się szczególnie dobrze komponował z nowoczesnymi stylizacjami, zwłaszcza w zestawieniu ze szkłem oraz meblami o nieskomplikowanej formie oraz błyszczącej powierzchni.

Drewno

Wykończenie łazienki przy użyciu drewna to z pewnością bardzo elegancki krok aranżacyjny. Z drewnianych desek można wykonać nie tylko podłogę, ale również obudowę wanny czy stelaży podtynkowych, a także blaty oraz półki. Decydując się na takie rozwiązanie warto wybrać egzotyczne gatunki drewna, które lepiej radzą sobie w wilgotnych pomieszczeniach np. tek, iroko lub merbau. Z kolei z rodzimych gatunków najlepiej sprawdzą się te twarde np. dąb lub modrzew.