Wchodzisz do sklepu z artykułami budowlanymi i prosisz o lakier do parkietu, który jest wykonany z określonego rodzaju drewna, ma określoną powierzchnię, a drewno jest w stanie surowym. Ilość informacji, którymi zasypuje Cię sprzedawca jest tak duża, a przy tym wypełniona tak specjalistycznym językiem, że niestety… niewiele rozumiesz z jego przemowy.

 

W efekcie wychodzisz ze sklepu bez lakieru, za to z mocnym przekonaniem o tym, że przyślesz do niego męża, i to mu zlecisz zakup lakieru do parkietu. Jesteś pewna, że z mężczyznom sprzedawca będzie rozmawiał zupełnie inaczej. Wyobraź sobie jednak sytuację, w której to ty wchodzisz do sklepu, widzisz  i zasypujesz sprzedawcę fachowymi pytaniami związanymi właśnie z tym, który lakier jest najlepszy do określonego rodzaju drewna, czy należy wcześniej użyć podkładu, lub innego lakieru, który będzie stanowił swego rodzaju pokład, który zabezpieczy właściwy już lakier przed łuszczeniem.

 

Potrafisz sobie wyobrazić zaskoczoną minę sprzedawcy, który nagle zaczyna rozumieć, że kobieta też może posiadać wiedzę z tego typowo męskiego, jak się może zdawać, obszaru? No właśnie drogie Panie. Zbyt często zakładamy, że tylko mężczyźni mogą kupić właściwe lakiery do parkietu, że tylko oni zrozumieją tą całą masę fachowych pojęć. Drogie panie zakup lakieru do parkietu nie jest taki trudny. Wystarczy tylko poprosić sprzedawcę o to, aby wyrażał się bardziej jasno, aby nie posługiwał się specjalistycznym językiem, jeśli nie jest on dla nas zrozumiały. W ostateczności poprośmy go o to, aby pokazał nam poszczególne lakiery do parkietu, a my same dokonamy naszym zdaniem najlepszego wyboru.

 

Pamiętajmy o tym, że to my jesteśmy klientkami, a sprzedawca ma nam służyć radą. Dlatego też nie rezygnujmy z zakupów, nie wysyłajmy na nie za każdym razem naszych panów, którzy nie zawsze mają większą wiedzę od nas. Uwierzmy w siebie i zobaczymy, że my też możemy same kupić lakiery do parkietu, śruby czy inne typowo męskie, jak może się zdawać, akcesoria.

 

Drogie Panie nie dajmy sobie wmówić, że my się na tym nie znamy, że my sobie nie poradzimy z takimi zakupami. Uwierzymy w siebie i pokażmy mężczyznom, że ten ich męski świat nie jest wcale taki trudny, że my także potrafimy wybrać właściwy lakier do parkietu, listwy czy śruby. Wystarczy tylko przełamać swój strach, który niczym nie jest uzasadniony i potraktować tego rodzaju zakupy, jako bardzo dobry sposób na lepsze poznanie męskiego świata.