Łazienka to nie tylko wanna, prysznic czy umywalka. To także meble i ich wyposażenie oraz wiele akcesoriów, których używamy każdego dnia. Jak zachować więc ład i porządek w tym pomieszczeniu? Rozwiązaniem są kosze łazienkowe.

Meble łazienkowe

Każda, nawet najmniejsza łazienka, zwykle wyposażona jest w niezbędny komplet mebli – zwykle w tym wypadku wybieramy niewielkie szafki, które nie zaburzą funkcjonalności niewielkiego pomieszczenia. Duża łazienka nie sprawia natomiast kłopotu z jej urządzeniem. Możemy pokusić się o cały komplet mebli, nawet tych większych i masywniejszych. Bez względu jednak na to, jaki wyposażeniem dysponujemy, warto zaopatrzyć się również w kosze łazienkowe.

Kosz na pranie

Kosz łazienkowy kojarzy nam się przede wszystkim z koszem na brudne ubrania. I rzeczywiście – na rynku znajdziemy bogatą ofertę tego typu pojemników, które stanowią bardzo praktyczny dodatek. Dzięki temu, że wykonane są z różnych materiałów i w wielu barwach, możemy dopasować je do stylu naszej łazienki. Kosz na bieliznę jest w wersji narożnej jest tez dobrym sposobem na zaaranżowanie łazienkowego kąta.

 kosz na pranie

Mniejsze kosze na drobiazgi

Producenci akcesoriów łazienkowych nie zapomnieli również o stworzeniu mniejszych pojemników, w których możemy przechowywać drobiazgi, takie jak kosmetyki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, maszynki do golenia czy płatki higieniczne. Tego typu koszyczki możemy ukryć wewnątrz szafek, jako wyposażenie półek, ale możemy także trzymać je na widoku. Dzięki temu będziemy mieli łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy.

Cały komplet

Takie kosze są nie tylko funkcjonalne. Poza tym, że pomagają w utrzymaniu porządku w łazience, stanowią również jej ozdobę. Wynika to przede wszystkim z różnorodności wykorzystanych w ich produkcji materiałów, kolorystyki i wielu ciekawych zdobień. Rozwiązaniem wartym przemyślenia jest zakup całego kompletu koszy. W wielu sklepach znajdziemy takie zestawy, na które składa się kilka pojemników w różnych rozmiarach. Dzięki temu możemy uzupełnić naszą łazienkę kompletnym stylistycznie i praktycznym jednocześnie dodatkiem.

Photo credit: LibAmanda / Foter / (CC BY 2.0)

Photo credit: Wicker Paradise / Foter /  (CC BY 2.0)