Łazienka jest miejsce, w którym dzieci mogą się doskonale bawić, ale które może być dla nich także niebezpieczne. Przedstawiamy więc akcesoria łazienkowe, które zostały stworzone z myślą o dzieciach.

Nasza łazienka powinna być przede wszystkim bezpieczna. Nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci, które – zwłaszcza w bardzo młodym wieku – są jeszcze nieporęczne i łatwo mogą ulec wypadkowi. Nietrudno jest zadbać o kwestie bezpieczeństwa w łazience, a z pomocą przychodzą nam różne gadżety stworzone specjalnie w tym celu. Jednak oferta akcesoriów łazienkowych, które maja służyć dzieciom jest bardzo duża i związana jest nie tylko z zapewnieniem im bezpieczeństwa, ale także dobrej zabawy. Sprawdźmy, w co możemy się zaopatrzyć, aby czas spędzany w łazience był dla dziecka zarówno bezpieczny, jak i miły:

  • mata antypoślizgowa – ułożona na podłodze z pewnością poprawi bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. To bardzo przydatny przedmiot, biorąc pod uwagę, że podłoga w łazience może być mokra i łatwo w takiej sytuacji o poślizgnięcie się. Specjalne maty możemy ułożyć także w wannie lub pod prysznicem,. Występują w różnych wzorach i kolorach i uniemożliwią upadek dziecka w wyniku poślizgnięcia na śliskim podłożu. Dodatkowo, niektóre z modeli mat antypoślizgowych wyposażone są w fontanny, które wytwarzane są po naciśnięciu maty w odpowiednim miejscu. Bez wątpienia będą stanowiły dla dzieci nie lada atrakcję
  • organizer na zabawki – występują w postaci hamaku lub pojemnika z siatką. Można zamocować je na wannie i przechowywać w nich zabawki bez potrzeby ich osuszania. Mają atrakcyjne dla dzieci wzory.
  • kubek do mycia głowy – o specjalnej konstrukcji, która chroni oczy dziecka przed dostaniem się do nich wody czy szamponu.

zabawki do łazienki

  • dozowniki do mydła -do przymocowania na ścianie, umożliwiają korzystanie z niego jedną ręką, podczas gdy drugą możemy podtrzymywać malucha. Występują w atrakcyjnych wzorach np. w postaci pingwina i umilają dzieciom czas podczas kąpieli.
  • gumowe osłony na kran – występują w atrakcyjnych dla dzieci kształtach, np. kaczuszki, chronią dziecko przed uderzeniem głową w baterię .
  • myjki-pacynki – miękkie i przyjemne w dotyku myjki, które z powodzeniem urozmaicą dziecięce kąpiele.
  • podnóżek – małe podesty, które umożliwią starszym dzieciom samodzielne korzystanie np. z umywalki podczas mycia rąk i zębów.
  • zabawki – w ofercie sklepów znajdziemy też bardzo dużo zabawek, przeznaczonych do użytku właśnie podczas kąpieli, dla przykładu wymieńmy choćby:

-plansze kąpielowe, które przykleja się do ściany wanny lub kafelek i które mogą zainspirować dzieci i rodziców do snucia opowieści.

-specjalne bańki do kąpieli, z których można zbudować różne konstrukcje, przykleić je do wanny i które z pewnością nie pękną.

 Photo credit: juhansonin / Foter / (CC BY 2.0)

Photo credit: Studio Grafico EPICS / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)