Kabina prysznicowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Dlatego właśnie tak ważne jest utrzymanie jej w nienagannej czystości. Tylko wtedy codzienna kąpiel będzie nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna dla naszego zdrowia.

Utrzymanie w czystości kabiny prysznicowej może być kłopotliwe. Nieestetyczne osady pojawiają się nie tylko na szybach, ale również na brodziku. Najłatwiejszym sposobem na wyeliminowanie zacieków jest ścieranie wody z szyb za pomocą ściągaczki po każdym prysznicu. Naturalnie w codziennym pośpiechu jest to bardzo trudne do osiągnięcia, dlatego podpowiadamy inne sprawdzone metody na utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości.

Środki czystości

W walce ze smugami i nieestetycznym nalotem z pewnością będą nam bardzo pomocne różnego rodzaju preparaty czyszczące. Najlepszym rozwiązaniem, jest wybranie takich, które są przeznaczone konkretnie do stosowania w kabinach prysznicowych czy wannach. Dzięki temu unikniemy konieczności intensywnego szorowania. Należy jednak pamiętać, ze większość środków czyszczących tego typu nie nadaje się do mycia kamienia naturalnego np. marmuru.

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów impregnujących do szkła. Na powierzchni drzwi kabiny prysznicowej należy rozprowadzić cienką warstwę i pozostawić na około pół godziny, a po tym czasie spłukać. Dzięki temu zabrudzenia nie będą przylegać do porowatej powierzchni.

Im prościej, tym lepiej

O utrzymaniu kabiny prysznicowej w czystości warto pomyśleć już na etapie jej projektowania. Jeśli  wymarzymy sobie kabinę o skomplikowanym projekcie, musimy się liczyć z tym, ze większa liczba trudnodostępnych zakamarków oznacza bardziej kłopotliwe czyszczenie. Ciekawym rozwiązaniem nie tylko z dekoracyjnego, ale również praktycznego punktu widzenia są zatem rozwiązania minimalistyczne.

Wiele praktycznych rozwiązać aranżacyjnych oraz środków pozwalających utrzymać kabinę w czystości można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/kabiny-prysznicowe/kabiny-prysznicowe.html

Do ciekawe w czyszczeniu kabiny prysznicowej bardzo pomocne są również domowe sposoby. Szyby możemy wypolerować za pomocą szmatki zwilżonej rozcieńczonym octem. Ponadto aby zminimalizować ryzyko pojawiania się pleśni np. na fugach czy gumowych uszczelkach, należy zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia oraz nie zamykać kabiny prysznicowej po kąpieli.