Odwieczne pytanie dla każdej osoby, która planuje urządzić łazienkę – wanna czy kabina prysznicowa? Co wybrać? Co będzie lepiej się prezentowało w naszej łazience? Jakie korzyści zyskamy, decydując się na jedno z rozwiązań? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Zalety i wady

Zacznijmy od tego, że jedno, jak i drugie rozwiązanie to szereg zalet i wad. Z łatwością można zaprojektować sobie w głowie, jak to będzie, jak już zdecydujemy się na dane rozwiązanie. Większość z nas ma tendencje do widzenia przyszłości w jaśniejszych barwach, tak samo jest, jak coś zaplanujemy i sobie wyobrażamy, jak na tym skorzystamy w przyszłości. Jeśli więc zdecydujemy się na wannę, to na pewno oczami wyobraźni zobaczymy siebie, jak się relaksujemy po ciężkim dniu pracy. Jak zamykamy oczy i lekko się uśmiechając, zapominamy o wszystkich troskach.

Czy na pewno wanna?

Faktycznie wygląda to korzystnie. Ale teraz powinniśmy się wybudzić, bo jak zbyt mocno zamkniemy oczy, to może być groźnie. A może być, jak sobie pomyślimy o rachunkach za wodę. Częste kąpiele w wannie to niestety wyższe rachunki. Czy nas na to stać? Powinniśmy się nad tym zastanowić. Poza tym wanna nie pasuje do każdej łazienki, no i czasami ciężko ja wpasować tak, by wyglądała estetycznie.

shower-1502736_960_720

A może prysznic?

Druga opcja, czyli kabina prysznicowa, to w przeciwieństwie do wanny, duża oszczędność wody. To także łatwość aranżacji, bo kabinę można dopasować do praktycznie każdej łazienki. A to dlatego, że mamy bardzo duży wybór, są więc modele lepsze do małych i dużych łazienek. Wadą kabiny jest to, że się w niej nie zrelaksujemy, bo w tej sytuacji chodzi tylko o szybką, higieniczną czynność, bez żadnych dodatków. Więcej o kabinach prysznicowych znajdziesz w artykule http://101porad.pl/idealna-kabina-prysznicowa-zobacz-jakie-cechy-powinna-posiadac/.

A może jedno i drugie?

Jeśli ciężko nam się na coś zdecydować, to może nas zaciekawić rozwiązanie, które łączy wannę i prysznic. To kabina montowana na wannie. Dzięki temu możemy raz na jakiś czas relaksować się w wannie, ale na co dzień korzystać z prysznica, bo to bardziej ekonomiczne. Takie rozwiązanie stosowanie jest coraz częściej, bo wydaje się naprawdę dobre, szczególnie jest idealne dla osób, które mają dylemat, co wybrać.