Łazienka wyposażona zarówno w wannę, jak i prysznic to prawdziwy luksus. Rano przed wyjściem do pracy można wciąć szybki prysznic, a wieczorem odprężyć się podczas długiej gorącej kąpieli. Nie we wszystkich łazienkach jest dostatecznie dużo miejsca, aby móc zamontować i wannę i prysznic. W takim przypadku można je umieścić w jednej zabudowie.

Takie połączenie z pewnością sprawi, że nasza łazienka będzie funkcjonalnym miejscem. Dzięki temu również maksymalnie wykorzystamy przestrzeń dostępną w pomieszczeniu. Jak zatem wykonać wannę i prysznic w jednej zabudowie?

2 w 1

Takie połączenie sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku prostokątnych wanien, jak i tych narożnych. Należy jednak zaplanować to już na etapie wykańczania łazienki. Obok zwykłych baterii wannowych musimy bowiem przy wannie zamontować panel prysznicowy. Aby woda w trakcie kąpieli nie chlapała na podłogę i najbliższe otoczenie wanny możemy zamontować specjalną osłonkę ceratową. Wystarczy przytwierdzić do sufitu prowadnicę, na której zawiesimy ceratę. Warto aby zasłonka była dostosowana długością do wanny, tak aby nie przeszkadzała w trakcie kąpieli. Sama zasłona może również stanowić efektowną ozdobę łazienki, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych modeli.

Innym rozwiązaniem jest montaż specjalnego szklanego parawanu. Jego skrzydło możemy złożyć tak aby przylegało do ściany, natomiast gdy będziemy chcieli wziąć prysznic, rozłożymy je. Taki parawan prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i będzie szczególnie pasował do nowoczesnych łazienek, urządzonych zgodnie z najnowszymi wnętrzarskimi trendami.

Aby korzystanie z takiej wanny połączone z prysznicem było naprawdę wygodne, warto wybrać stosunkowo niewysoki model wanny. Dzięki temu będziemy mogli do niej komfortowo wchodzić. Inną możliwością jest dostawienie niewielkiego stopnia oraz zamontowanie w pobliżu uchwytu – pozwoli nam to na bezpieczne poruszanie się oraz zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia.

Jak widać połączenie wanny oraz prysznica w jednej zabudowie jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które dodatkowo może podnieść walory dekoracyjne łazienki. Jeśli ciekawi nas tematyka aranżacji łazienek, cenne informacje znajdziemy w artykule Kabina prysznicowa: jak wybrać najwygodniejszą?