Coraz bardziej popularne są łazienki minimalistyczne. Kompletnie to nie dziwi, bo są one nowoczesne, mają czyste formy i świetnej jakości materiały. Każdy może urządzić właśnie taką łazienkę. O czym jednak pamiętać?

Materiały i kolory

Takie nowoczesne łazienki nie muszą być wielkie, bo za ich styl odpowiadają materiały i kolory. Jedno, jak i drugie musi być idealnie dobrane. W łazienkach minimalistycznych wszystko jest schowane, najważniejsze ozdoby łazienki to nowoczesna armatura i doskonale dobrane oświetlenie, jakie uwydatnia wszystkie zalety i tworzy niezwykły nastrój. Tak samo trzeba pamiętać, by wybrać odpowiednie meble łazienkowe, ciekawe rady w tym temacie można znaleźć też pod linkiem http://pressit.pl/nowoczesne-meble-do-lazienki-jak-urzadzic-wnetrze-w-minimalistycznym-stylu/.

Minimalizm w łazience

Styl minimalistyczny jest obecnie coraz chętniej wybierany do aranżacji całych mieszkań, ale i konkretnych miejsc, jak łazienka. Jego najważniejsze cechy to prostota i perfekcja. Najważniejsze są geometryczne, proste formy, które mają podstawowe kształty. Najpopularniejsze są kwadraty, koła i trójkąty. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w łazience minimalistycznej trzeba pamiętać o dobraniu najlepszych materiałów, takich jak szkło, metal, drewno czy kamień.

Jasne odcienie

Do minimalistycznych wnętrz najlepiej pasują jasne kolory, najlepsze są naturalne odcienie – brązowe, szare, beżowe. Nie znaczy to, że trzeba rezygnować z bardziej intensywnych kolorów, pasują one bowiem jako uzupełnienie. Najciekawsze są odcienie fioletu i czerwieni.

bathroom-809820_960_720

Meble

Oszczędność kolorystyczna to jedna z ważniejszych kwestii w takiej łazience, podobnie jest jednak z doborem mebli. Przede wszystkim unikajmy nadmiernego przepychu. W łazience minimalistycznej powinny znaleźć się jedynie niezbędne meble, najlepiej z delikatnymi uchwytami, by nie zakłóciły prostoty wnętrza. W tym zakresie świetnie pasują meble podwieszane – dzięki nim pozostawimy wolną dużą przestrzeń.

Armatura łazienkowa

Do łazienki w stylu minimalistycznym trzeba też dobrać odpowiednią armaturę łazienkową. Musimy wybrać takie produkty, które będą idealnie współgrały z całością aranżacji. Nie ma tu wielkiej filozofii i tak jak w przypadku kolorów i mebli, wybierajmy proste rozwiązania, które będą spójne z całą koncepcją. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych produktów, które będą pasować, jak wanna wolnostojąca. Jeśli jednak wolimy kabinę prysznicową, to najlepiej dobrać model całkowicie przeszklony, bez brodzika.