Pierwszym problemem, który zazwyczaj pojawia się w przypadku urządzania łazienki, jest pytanie: co wybrać wannę, czy prysznic?

Większość woli kabinę prysznicową

Wszystko zależy od naszych, indywidualnych preferencji. Trzeba jednak zauważyć, że obecnie coraz więcej osób wybiera kabiny prysznicowe. Mogłoby się wydawać, że na tym koniec naszych problemów. Tutaj jednak stajemy przed kolejnym dylematem – czy kabina z brodzikiem, czy bez? Większość osób decyduje się jednak na kabinę prysznicową z brodzikiem – czy to dobry pomysł? Takie rozwiązanie ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Skupmy się jednak na tych drugich.

pexels-photo-192474

Kabina z brodzikiem

Przede wszystkim kabina z brodzikiem pozwala nam na oddzielenie dwóch stref łazienkowych od siebie – strefy mokrej i suchej. Nie mamy takiej wygody w przypadku bezpośredniego wejścia pod prysznic, ponieważ zawsze, niezależnie od naszych chęci, woda dostanie się do łazienki i będziemy zmuszeni do jej wycierania. Następnym plusem kabiny prysznicowej z brodzikiem jest fakt, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, w różnych kształtach.

To z kolei sprawia, że bez problemu dopasujemy taką kabinę do każdej łazienki. Ponadto wybór mamy także w kwestii wysokości samego brodzika. Na rynku dostępne są kabiny prysznicowe ze specjalnie wyprofilowanymi brodzikami, które mogą po części pełnić funkcję małej wanny – sprawdza się to np. w przypadku kąpieli dziecka i jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Więcej pomocnych informacji znajdziesz też w artykule Kabiny prysznicowe z brodzikiem – 8 zasad montażu.

Korzystna cena

Trzeba zauważyć, że bardzo dużą zaletą kabiny prysznicowej z brodzikiem jest także sama cena – proste, tradycyjne modele to wydatek od 300 złotych w górę, praktycznie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Wiele osób wskazuje, że minusem w przypadku tego typu wyboru jest korzystanie z kabiny przez osoby starsze, czy niepełnosprawne. Nie jest to do końca zgodne z prawdą. Jak już wcześniej wspomniano, obecnie na rynku dostępnych jest wiele, różnych modeli. Wystarczy, że wybierzemy brodzik o mniejszej wysokości, a do środka wstawimy specjalne krzesło do kąpieli (dostępne, chociażby w sklepie ze sprzętem medycznym). W tak przygotowanej przestrzeni doskonale poradzą sobie osoby starsze.