W aranżacji wnętrz fajne jest to, że wiele rzeczy możemy zrobić samodzielnie. Nie trzeba być jakimś wielkim fachowcem, często wystarczy dobry pomysł. Tak jest w przypadku dekoracji ścian. Tutaj możliwości jest bardzo dużo.

Liczy się oryginalność

Na pewno wiele osób miało już okazję zastanawiać się nad ty, jak udekorować pustą i nieciekawą ścianę w pokoju. W każdym mieszkaniu ściany to ogromne powierzchnie, jakie przecież trzeba w jakiś sposób zapełnić. Oczywiście nie na każdej musimy dawać wyraz swojej artystycznej twórczości, jednak trochę oryginalnych pomysłów, na pewno sprawi, że cała przestrzeń na tym zyska. Co świetnie się sprawdzi?

Niebanalne szablony

Ciekawą sprawą może być stworzenie własnego szablonu, jaki później naniesiemy na ścianę przy pomocy farb w różnych kolorach. Możemy posłużyć się gotowymi, jednak chcemy przecież, by nasza praca była oryginalna. Tutaj właściwie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Możemy wybrać motywy roślinne albo też geometryczne wzory. Jeśli nie mamy dużych zdolności artystycznych, to lepiej nie przesadzajmy ze zbyt skomplikowanymi wzorami.

pexels-photo-139321

Zdjęcia inaczej

Wiadomo, że zdjęcia na ścianach prezentują się bardzo ładnie. A gdyby tak stworzyć ramki własnego pomysłu, jakie będą dodatkową ozdobą całości? Wszystko zależy od tego, jaki styl chcemy zachować. Na przykład we wnętrzu w stylu rustykalnym funkcję ram mogą odgrywać stare okiennice, odnowione z grubsza, do jakich włożymy zdjęcia. Z kolei w nowoczesnych pomieszczeniach możemy użyć blachy, śrubek i innych metalowych elementów dostępnych choćby w markecie budowlanym. Trzeba je tylko pomysłowo połączyć w jedną całość. Efekt na pewno będzie ciekawy. Więcej w tym miejscu.

Zabawa fakturą powierzchni

Ciekawa faktura ściany może być również jej wspaniałą ozdobą. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów tynków strukturalnych, z jakich można wyczarować coś ciekawego. Efekt, jaki uzyskamy, zależy od tego, jak naniesiemy taki materiał. Jedno jest pewne, na pewno każde takie dzieło jest niepowtarzalne i się od siebie różni. To również świadczy o oryginalności takiego sposobu dekoracji. To tylko niektóre pomysły na to, jak udekorować pustą ścianę w pokoju, jednak powinny być inspiracją do wielu równie ciekawych wizji.