salon kąpielowyGdy chcemy się zrelaksować, często dostajemy podpowiedź, żeby wybrać się do spa. Tam pracownicy odpowiednio o nas zadbają, a my wrócimy rześcy i wypoczęci. Niestety, zwykle jest to bardzo droga przyjemność, dlatego niewiele osób może sobie na nią pozwolić. Nie wszyscy też mają na to czas, więc dobrym pomysłem jest urządzenie spa w domu.

Domowe spa wcale nie oznacza zwykłej kąpieli i kupna tylko odpowiednich kosmetyków. Aby móc zgodnie z prawdą powiedzieć, że jesteśmy posiadaczami domowego spa, dobrze byłoby, aby czymś się ono odróżniało od zwykłej łazienki. Dlatego też warto urządzić łazienkę w nietypowym kolorze i odrzucić zwykłą biel. Śmiało można postawić na intensywne kolory, które pozwolą nam się czuć w takim pomieszczeniu wyjątkowo. To tyczy się sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na osobny pokój kąpielowy i trzeba takie spa połączyć z łazienką, używaną przez nas na co dzień. Przykładem ciekawego koloru, który nas zrelaksuje i uspokoi, są wszelkie odmiany zieleni.

Fantastycznie w takim pomieszczeniu wygląda drewno, kojarzące się z sauną lub kamień, pozwalający poczuć się jak na łonie natury. Dodatkowo trzeba pomyśleć o jak największej ilości wnęk lub szafek, które z powodzeniem pomieszczą wszelkiego rodzaju kosmetyki. Jak wiadomo, takich kosmetyków powinno być bardzo dużo, do każdego rodzaju wymarzonego przez nas zabiegu. Nie zaszkodzi mieć w naszym spa bogatą roślinność, która uatrakcyjni wnętrze, ale i da poczucie świeżości.

Zdecydowanie w domowym spa musi być wanna. Kabina prysznicowa nie umożliwia długiej kąpieli, która jest potrzebna przy wielu zabiegach. Duża wanna z przydatnymi funkcjami, takimi jak hydromasaż, jest wręcz obowiązkowym elementem spa. Przydatne jest także krzesło, które pozwoli na wygodne i dokładne wmasowanie kremów i balsamów.

Nie zapominajmy o lustrze! Po takich kuracjach dobrze nam zrobi oglądanie ich efektów i napawanie się tym widokiem. Zatem lustro pokaźnych rozmiarów jest jak najbardziej wskazane. Możliwość obejrzenia całego ciała sprawi, że być może odkryjemy partie, które wymagają jeszcze pielęgnacji.