Wybór elementów którymi wykończymy naszą świeżo wyremontowaną łazienkę dla wielu osób jest ogromnym problemem. Trudno bowiem odnaleźć się w natłoku różnego rodzaju toalet, wanien czy umywalek. Dla laików podstawowym kryterium zakupu jest wygląd oraz cena. My podpowiadamy na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania umywalki do łazienki.

Dopasuj umywalkę do swoich potrzeb

Producenci oferują nam umywalki różnego rodzaju, które różnią się między sobą materiałem z którego zostały wykonane, wielkością oraz sposobem montażu. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się jaka umywalka jest nam potrzebna i ile pieniędzy możemy na nią przeznaczyć. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata, dlatego czasem lepiej zainwestować więcej i po kilku latach nie martwić się koniecznością wymiany umywalki na nową.

Umywalka jest elementem z którego bardzo często korzystamy – jest miejscem codziennej toalety, myjemy w niej ręce, niektórzy nawet piorą w niej drobne rzeczy. Dlatego ważne jest aby była odpowiednio dobrana i korzystanie z niej nie było uciążliwe i nie sprawiało nam problemów. Dobrze dobrana umywalka, wraz z lustrem i oświetleniem może stać się głównym punktem w naszej łazience. Nie powinniśmy zatem kupować najtańszej umywalki, która nie będzie pasowała do aranżacji naszej łazienki. Wybór wzorów, kolorów i materiałów jest obecnie bardzo duży, dlatego bez problemu dopasujemy odpowiednią umywalkę do naszych potrzeb i wymagań

Rodzaje umywalek

Umywalki dostępne na rynku możemy podzielić ze względu na sposób montażu oraz rodzaj materiału z którego zostały wykonane. Ze względy na stosunkowo niską cenę w naszych mieszkaniach najczęściej spotykamy umywalki ceramiczne. Ich głównymi zaletami jest łatwość utrzymania w czystości oraz odporność na środki chemiczne. Dostępne są modele, które zostały pokryte specjalną powłoką zapobiegającą osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. W nowoczesnych wnętrzach efektownie wyglądają umywalki szklane i kamienne. Ich minusem jest to, że widać na nich wszystkie zacieki, dlatego wraz z zakupem takiej umywalki powinniśmy się przygotować na jej częstsze sprzątanie. Ze względu na sposób montażu umywalki możemy podzielić na: wiszące, wiszące z postumentem, stawiane, wpuszczane w blat i podblatowe oraz meblowe.

Różne rodzaje umywalek można znaleźć w ofercie sklepu Castorama: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/lazienka/umywalki.html