Kąpiel pod prysznicem jest szybka, oznacza oszczędność czasu oraz wody. Zanim jednak będziemy mogli korzystać z prysznica, musimy zamontować brodzik, a to niestety nie zawsze jest łatwe zadanie. Zawsze jednak musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych elementach, których pominięcie będzie oznaczać problemy z późniejszym użytkowaniem prysznica.

Przed rozpoczęciem prac instalacyjnych zapoznajmy się z instrukcją dołączoną przez producenta brodzika. Nie tylko znajdziemy w niej pomocne wskazówki, ale także dzięki obrazkom będziemy wiedzieć, jaki jest prawidłowy sposób łączenia poszczególnych elementów.

Montaż brodzika powinien przebiegać w takiej kolejności

  • Wyznaczenie miejsca, w którym będziemy mocować brodzik
  • Odpowiednie ułożenie rur odpływowych (jeśli jest taka potrzeba)
  • Do dna brodzika przykręcamy stelaż z nóżkami, dzięki którym będziemy mogli prosto ustawić brodzik
  • Do ścian przykręcamy elementy, na których będzie się opierać konstrukcja
  • Przykręcamy brodzik, a następnie montujemy drzwi oraz panel prysznicowy
  • Całość uszczelniamy zwykle silikonem, chociaż możemy zdecydować się na inny materiał uszczelniający, który będzie odporny zarówno na działanie wody, jak i różnego rodzaju środków chemicznych, takich jak szampony czy żele pod prysznic.

Pamiętajmy jednak o tym, że montaż poszczególnych rodzajów brodzików może odbiegać od tego schematu. Zawsze, zanim rozpoczniemy montaż zwróćmy uwagę na zalecenia producenta, ale także nie zapomnijmy o tym, aby dostosować łazienkę do potrzeb prysznica.

Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzamy postawić brodzik w innym miejscu niż dotychczas stała wanna. W takiej sytuacji jeszcze przed zamontowaniem brodzika musimy ułożyć w odpowiedni sposób rury kanalizacyjne, odpływowe, ale także rury z ciepłą i zimną wodą.

Montaż brodzika nie jest skomplikowanym procesem. Jest to zajęcie, które można wykonać samodzielne w domu, bez pomocy fachowców. Jeśli jednak mamy wątpliwości związane z prawidłowym poprowadzeniem rur kanalizacyjnych, z ich podłączeniem, oraz ze sprawdzeniem czy instalacja jest szczelna, poprośmy o pomoc specjalistę. Dla większości osób to właśnie ten element prac związanych z montażem prysznica jest najtrudniejszy. Natomiast same osadzenie brodzika, jego montaż oraz sprawdzenie, czy kabina jest szczelna uważane są za najłatwiejsze etapy stawiania prysznica.

 

Zainteresowany? Kliknij po więcej informacji.