Z łazienki korzystamy kilka razy dziennie, najczęściej myjąc dłonie. W każdej łazience znajduje się umywalka i bateria łazienkowa. Oprócz walorów estetycznych, bateria powinna też być funkcjonalna i użyteczna. Niektórzy zwracają uwagę na ochronę środowiska, inni na kwestiach finansowych. Czym więc, kierować przy wyborze najlepszej?

Wybór najlepszej baterii łazienkowej zależy w głównej mierze od tego, w jakim miejscu ma być zamontowana. Powinna pasować do umywalki i całej aranżacji łazienki. Niektóre umywalki mają specjalne otwory do montażu baterii, a inne ich nie mają. Możesz zdecydować się na baterię ścienną, stojącą, z kurkami lub z mieszaczem. W sklepach znajdziesz też modele z perlatorem – małym sitkiem, które napowietrzy odpowiednio wodę.

Ścienna lub stojąca

Od wyboru danego modelu baterii zależy sposób montażu. Wiąże się to także z zamontowaną w domu instalacja wodna. Jeśli zdecydujesz się na stojącą, może ona być zamontowana na blacie, na obrzeżach umywalki a nawet na podłodze. Wśród najczęściej montowanych baterii są te montowane na ścianie. Baterie podłogowe są adresowane do najdroższych modeli umywalek.

Z kurkami lub z mieszaczem

To, jaką baterię wybierzesz zależy od tego czy bardziej podobają Cię umywalki z kurkami czy z mieszaczem. Mieszacz mają jednouchytowe baterie. Dzięki temu bardzo szybko możesz uzyskać pożądaną temperaturę wody. Regulując strumień wody kurkami, musisz uważać, aby się nie poparzyć. Mieszacz pozwala ograniczyć ilość zużytej ilości wody, nawet o kilkadziesiąt procent.

Idealnie dopasowana

Bateria musi pasować gabarytami do umywalki. Jeśli wybierz zbyt małą, korzystanie z umywalki będzie mało komfortowe. Podobnie, wybierając zbyt dużą baterię, zachlapiesz łazienkę. Bardzo praktyczne są baterie z długim korpusem i wylewką. Dzięki temu, w każdym momencie będziesz mógł nalać wody do wazonu. Wysokiej jakości baterie łazienkowe znajdziesz w największych marketach budowlano-wykończeniowych.

Podobne artykuły: